PIC16F610T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +