PIC16F54T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 12 I/O - 768B (512 x 12) FLASH - 25 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 18-SOIC - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +