PIC16F505T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 1.5KB (1K x 12) FLASH - 72 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +