PIC16F19196-E/MR
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 59 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 6 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 59 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 64-QFN (9x9).