PIC16F19156T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 2 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.