PIC16F18876T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 36 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 36 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 44-QFN (8x8) - T&R.