PIC16F18857T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 56KB (32K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 2.3 to 5. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 56KB (32K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 4K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.