- PIC16F1825T-I/JQ
PIC16F1825T-I/JQ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5. ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 16-UQFN(4x4) - T&R.