PIC16F1824-E/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5. ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 16-UQFN (4x4).