PIC16F1575T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +