PIC16F15354T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +