PIC16F15323T-I/SL
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 14-SOIC - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +