PIC16F15225-E/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 14-TSSOP.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +