PIC16F1516T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +