PIC12LF1572T-I/SN
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 32MHz - 6 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 8-SOIC - T&R.
Description +