PIC12HV609T-I/SN
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 20MHz - 5 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 64 x 8 RAM - 2 to 5V - 8-SOIC - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +