PIC12F509T-I/MS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 4MHz - 5 I/O - 1.5KB (1K x 12) FLASH - 41 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 8-MSOP - T&R.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +