PIC10LF320-I/MC
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 10F - 8-Bit - 16MHz - 3 I/O - 448B (256 x 14) FLASH Program Memory - 64 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 8-DFN (2 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 10F - 8-Bit - 16MHz - 3 I/O - 448B (256 x 14) FLASH Program Memory - 64 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 8-DFN (2x3).