PIC10F220T-E/OT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 10F - 8-Bit - 8MHz - 4 I/O - 384B (256 x 12) FLASH - 16 x 8 RAM - 2 to 5.5V - SOT-23-6 - T&R.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +