- MIC4574-3.3YN
MIC4574-3.3YN
Microchip Technology
Conv DC-DC 4V to 24V Step Down Single-Out 3.3V 0.5A 8-Pin PDIP Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description
Search Keywords: MIC457433YN
Supplier:Microchip Technology
Part No:MIC4574-3.3YN
HTS:8542390090
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Family:MIC4574
Minimum Input Voltage:4 V
Maximum Input Voltage:24 V
Line Regulation:N/A
Maximum Output Current:0.5 A