MCP810T-485I/TT
Microchip Technology
Processor Supervisor 4.725V 1 Active High/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP810T485ITT
  • Part No:
    MCP810T-485I/TT
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Manual Reset:
    No13333
  • Dimension:
    2.9 x 1.3 x 0.9513331mmmm
  • Maximum Power Dissipation:
    N/A
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    4.85 V
  • Chip Enable Signals:
    No13330
  • Family:
    MCP810
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V