MCP810T-475I/TT
Microchip Technology
Processor Supervisor 4.625V 3V/3.3V/5V 1 Active High/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP810T475ITT
  • Part No:
    MCP810T-475I/TT
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Manual Reset:
    No
  • Battery Backup Switching:
    No
  • Maximum Reset Active Time:
    N/A
  • Maximum Power Dissipation:
    N/A
  • Family:
    MCP810
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Chip Enable Signals:
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    4.75 V
  • Dimension:
    2.9 x 1.3 x 0.95 mm