MCP4651T-104E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 257 Position - Volatile Linear - Automotive - 14-Pin TSSOP - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP4651T104EST
  • Part No:
    MCP4651T-104E/ST
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Maximum Dual Supply Voltage:
  • Dimension:
    5 x 4.4 x 14713mmmm
  • Memory Type:
    Volatile4720
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V