MCP4461-104E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 256 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 20-Pin TSSOP - Tube
Description +
Search Keywords: MCP4461104EST
  • Part No:
    MCP4461-104E/ST
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    74
  • Family:
    MCP4461
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V