MCP4251-104E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 256 Position - Volatile Linear - Automotive - 14-Pin TSSOP - Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP4251104EST
  • Part No:
    MCP4251-104E/ST
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    96
  • Family:
    MCP4251
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V