MCP1711T-33I/5X
Microchip Technology
Linear Voltage Regulator - 6V Input - 150mA 3.3V Output - 0.67V @ 150mA Voltage Dropout (Max) - 4-UQFN (1x1) Package - Surface ...
Description +
Linear Voltage Regulator - 6V Input - 150mA 3.3V Output - 0.67V @ 150mA Voltage Dropout (Max) - 4-UQFN (1x1) Package - Surface Mount - T&R.