MCP1319MT-33AE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 3.3V 1 Active High/Active Low/Open Drain/Push-Pull Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
Description +
Search Keywords: MCP1319MT33AEOT
  • Part No:
    MCP1319MT-33AE/OT
    3000
  • Family:
    MCP1319
  • Chip Enable Signals:
    No
  • Dimension:
    2.9 x 1.6 x 1.3(Max) mm
  • Maximum Reset Active Time:
    2240 ms
  • Manual Reset:
    Yes
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Battery Backup Switching:
    No
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    3.35 V