MCP1319MT-24QI/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.4V 1 Active High/Active Low/Open Drain/Push-Pull Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
Description +
Search Keywords: MCP1319MT24QIOT
  • Part No:
    MCP1319MT-24QI/OT
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    2.436 V
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V