MCP130-475DI/TO
Microchip Technology
Processor Supervisor 4.625V 3V/3.3V/5V 1 Active Low/Open Drain Automotive 3-Pin TO-92 Bag
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP130475DITO
  • Part No:
    MCP130-475DI/TO
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    4.75 V
  • Maximum Reset Active Time:
    350(Typ) ms
  • Chip Enable Signals:
    No
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Maximum Power Dissipation:
    N/A
  • Battery Backup Switching:
    No
  • Family:
    MCP130
  • Dimension:
    4.71 x 3.62 x 4.62 mm