MCP130-315I/SN
Microchip Technology
Processor Supervisor 3.075V 3V/3.3V/5V Automotive 8-Pin SOIC N Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP130315ISN
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    MCP130-315I/SN
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Family:
    MCP130
  • Manual Reset:
    No
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    3.15 V
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V