MCP100-315HI/TO
Microchip Technology
Processor Supervisor 3.075V 1 Active Low/Push-Pull Automotive 3-Pin TO-92 Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP100315HITO
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    MCP100-315HI/TO
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Family:
    MCP100
  • Manual Reset:
    No13333
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    3.15 V