- JANTXV1N5639A
JANTXV1N5639A
Microchip Technology
TVS Diode - JANTXV Level - 15.3V Reverse Standoff (Typ) - 17.1V Breakdown (Min) - 25.2V Clamping (Max)@Ipp - 59.5A Peak Pulse ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
TVS Diode - JANTXV Level - 15.3V Reverse Standoff (Typ) - 17.1V Breakdown (Min) - 25.2V Clamping (Max)@Ipp - 59.5A Peak Pulse - 1.5kW - DO-13 Package.