JANTXV1N5417US
Microchip Technology
Diode - JANTXV Level - 200V - 3A - 1.5 V @ 9 A Forward (Vf) (Max) @ If - Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) - D-5B Package.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +