DSC6013CE1A-010.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 10MHz A±50ppm (Stability) CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC6013CE1A0100000
  • Part No:
    DSC6013CE1A-010.0000
    EAR99
    110
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Dimension:
    3.2 x 2.58798mmmm
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.63 V
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.71 V