- DSC6003CI2A-016.0000T
DSC6003CI2A-016.0000T
Microchip Technology
Oscillator MEMS 16MHz A±25ppm (Stability) CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Search Keywords: DSC6003CI2A0160000T
Supplier:Microchip Technology
Part No:DSC6003CI2A-016.0000T
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Mounting:Surface Mount
Minimum Operating Supply Voltage:1.71 V
Frequency Aging:±5 ppm/(1st) Year
Frequency Stability:±25 ppm
Load Capacitance:N/A
Maximum Operating Supply Voltage:3.63 V
Family:N/A
Maximum Symmetry:55 %