DSC6001HI2A-030.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 30MHz A±25ppm (Stability) CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin VFLGA SMD Bag
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC6001HI2A0300000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    DSC6001HI2A-030.0000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Load Capacitance:
    N/A
  • Dimension:
    1.6 x 1.2 x 0.828798mmmm
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.71 V
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.63 V