DSC1103CE1-125.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 125MHz A±50ppm (Stability) LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Description +
Search Keywords: DSC1103CE11250000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    DSC1103CE1-125.0000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    110
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Family:
    N/A
  • Maximum Symmetry:
    52 %
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.6 V
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    2.25 V
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm