DSC1001CE1-012.0000T
Microchip Technology
Oscillator MEMS 12MHz A±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC1001CE10120000T
  • Part No:
    DSC1001CE1-012.0000T
    EAR99
    1000
  • Dimension:
    3.2 x 2.58798mmmm
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.6 V
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.7 V