- DSC1001BI1-100.0000
DSC1001BI1-100.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 100MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
Description
Search Keywords: DSC1001BI11000000
Supplier:Microchip Technology
Part No:DSC1001BI1-100.0000
25 -
Maximum Operating Supply Voltage:3.6 V
Family:N/A
Mounting:Surface Mount
Minimum Operating Supply Voltage:1.7 V
Dimension:5 x 3.2 mm
Frequency Stability:±50 ppm
Load Capacitance:15 pF
Maximum Symmetry:55 %
Frequency Aging:±5 ppm/(1st) Year