- DSC1001BC1-024.0000
DSC1001BC1-024.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
Description
Search Keywords: DSC1001BC10240000
Supplier:Microchip Technology
Part No:DSC1001BC1-024.0000
25 -
Maximum Operating Supply Voltage:3.6 V
Minimum Operating Supply Voltage:1.7 V
Maximum Symmetry:55 %
Mounting:Surface Mount
Dimension:5 x 3.2 mm
Frequency Aging:±5 ppm/(1st) Year
Frequency Stability:±50 ppm
Family:N/A
Load Capacitance:15 pF