DSC1001AI5-048.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 48MHz ±10ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin VDFN EP SMD Tube
Description +
Search Keywords: DSC1001AI50480000
  • Part No:
    DSC1001AI5-048.0000
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.6 V
  • Dimension:
    7 x 5 mm
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.7 V
  • Frequency Stability:
    ±10 ppm
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year