ATTINY25-20SNR
Microchip Technology
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 20 MHz - 3.3V/5V - -40°C to +105°C - 14 Pin SOIC - Tape&R ...
Description +
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 20 MHz - 3.3V/5V - -40°C to +105°C - 14 Pin SOIC - Tape&Reel