- ATTINY25-20MU
ATTINY25-20MU
Microchip Technology
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 20 MHz - 3.3V/5V - -40°C to +85°C - 20 Pin WQFN - Tray
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Description
Search Keywords: ATTINY2520MU
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Microchip Technology
Part No:ATTINY25-20MU
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542310015
COO:KR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
490 -
Program Memory Type:Flash
Program Memory Size:2 KB
Operating Temperature:-40 to 85 °C