- APT50GT120LRG
APT50GT120LRG
Microchip Technology
IGBT Transistor - NPT Type - 1200 V - 50 A - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 50A Ic - 625 W - 340 nC Gate Charge - TO-264-3 Pack ...
Description
IGBT Transistor - NPT Type - 1200 V - 50 A - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 50A Ic - 625 W - 340 nC Gate Charge - TO-264-3 Package - Through Hole.