APT50GT120LRDQ2G
Microchip Technology
IGBT Transistor - NPT Type - 1200 V - 106 A - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 50A Ic - 694 W - 240 nC Gate Charge - TO-264-3 Pac ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
IGBT Transistor - NPT Type - 1200 V - 106 A - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 50A Ic - 694 W - 240 nC Gate Charge - TO-264-3 Package - Through Hole.