- APT1201R5BVRG
APT1201R5BVRG
Microchip Technology
MOSFET (Metal Oxide) Transistor - N-Channel - 1200 V - 10A Continuous Drain (Id) @ 25°C - 1.5 Ohm @ 5A, 10V - TO-247-3 Package ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description
MOSFET (Metal Oxide) Transistor - N-Channel - 1200 V - 10A Continuous Drain (Id) @ 25°C - 1.5 Ohm @ 5A, 10V - TO-247-3 Package - Through Hole.