- APT10M19SVFRG
APT10M19SVFRG
Microchip Technology
Trans MOSFET N-CH 100V 75A 3-Pin(2+Tab) D3PAK Tube
Description
Search Keywords: APT10M19SVFRG
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Microchip Technology
Part No:APT10M19SVFRG
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541290095
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Family:APT10M19SVFR
Channel Mode:Enhancement9078
Category:Power MOSFET9077
Maximum Continuous Drain Current:75 A
Configuration:Single9080
Maximum Drain Source Resistance:19@10V mOhm