APT100GT120JRDQ4
Microchip Technology
IGBT Module - NPT - Single Configuration - 1200 V - 123 A - 570 W - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 100A Ic - ISOTOP Package - C ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
IGBT Module - NPT - Single Configuration - 1200 V - 123 A - 570 W - 3.7V Vce(on) (Max) @ 15V Vge, 100A Ic - ISOTOP Package - Chassis Mount.