TC1016-3.3VLTTR
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 3.3V 0.08A Automotive 5-Pin SC-70 T/R
Description +
Search Keywords: TC101633VLTTR
  • Part No:
    TC1016-3.3VLTTR
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.2@50mA,0.3@80mA V