SMAJ150AE3/TR13
Microchip Technology
TVS Diode - Uni-Dir - 1 Channel - 150V Reverse Standoff - 167V Breakdown (Min) - 243V Clamping (Max)@Ipp - 2.1A (10/1000µs) - ...
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
TVS Diode - Uni-Dir - 1 Channel - 150V Reverse Standoff - 167V Breakdown (Min) - 243V Clamping (Max)@Ipp - 2.1A (10/1000µs) - 500W - DO-214AC - RoHS.